Tanım
İşlem aracılığı faaliyeti, müşterilerin sermaye piyasası araçlarıyla ilgili alım veya satım emirlerinin müşteri adına ve hesabına veya kendi adına ve müşteri hesabına yatırım kuruluşları tarafından,

a) Borsalar ya da teşkilatlanmış diğer pazar yerlerine,
b) Kanunun 37 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında yetkilendirilmiş bir kuruluşa,
c) Kaldıraçlı işlemler hariç olmak üzere ilgili ülkenin yetkili otoritesinden faaliyet izni almış yurt dışında yerleşik bir kuruluşa, iletilmek suretiyle gerçekleştirilmesini ifade eder.

Eliptic Yatırım, Sermaye Piyasası Kurulundan aldığı “İşlem Aracılığı” yetkisi ile müşterilerinin Borsa İstanbul nezdindeki Yurt İçi Pay Piyasası ile Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasasındaki işlemlerini gerçekleştirmeye yetkilidir. (Alternatif olabilir)
YURTİÇİ PAY PİYASASI İŞLEMLERİ
Tanım; Sermaye şirketlerinin ortaklarına paylarını ve ortaklıklarını belgelemek için verdikleri kıymetli evraklara pay senedi denilmektedir.
Neden Yurtiçi Pay Piyasası İşlemleri?
Alacağınız pay senedinin adeti oranında ortak olduğunuz pay hakkı ile şirket sermayedarı olursunuz. Aynı zamanda, genel kurultoplantılarına katılabilir; söz sahibi olabilirsiniz.

Pay senedine sahip olmanız beraberinde özel haklara da sahip olmanızı getirir. Örneğin ortak olunan şirketin kar payına, oy hakkına, rüçhan hakkına, bilgi alma hakkına, şirket yönetimine katılma hakkına ve tasfiye bakiyesine katılma gibi değerli haklara sahip olabilirsiniz.

Uzun vadeli yatırımcılar büyüme stratejisine sahipken, kısa vadeli yatırımcılar alım-satım yaparak pay senedi işlemlerinden kazanç sağlama amacı güderler.

Pay senedinin fiyatı düştüğünde anaparadan kaybetme riski bulunmaktadır.

Pay piyasası organize bir piyasa olduğu için likidite riski sınırlı olduğundan, finansal varlıklarınızı en hızlı şekilde nakde çevirebilirsiniz.

Neden Eliptic Yatırım?
Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda farklı sektörlerden şirketlerin payları, yeni pay alma hakları, borsa yatırım fonları, varantlar, yatırım kuruluşu sertifikaları,sahipliğe dayalı kira sertifikaları, gayrimenkul sertifikaları, gayrimenkul yatırım fonları ve girişim sermayesi yatırım fonları işlem görmektedir.

Pay piyasası emirlerinizi dijital kanalımızı kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Pay Senedi işlemlerini Eliptic Yatırım aracılığıyla yapmak isteyengerçek kişi müşterilerin hesap aç linkini tıklaması yeterli olacaktır. Yerinizden kalkmadan tamamen dijital ortamda sermaye piyasası işlemleriniz için hesabınız açılacaktır.

Eliptic Yatırım müşterileri, mobil uygulama üzerinden de hızlı ve müşteri temsilcisine ihtiyaç olmadan anlaşılır bildirimlerle pay senedi alım satım işlemlerini yapabilecek, bilgi almak istediği durumda da canlı destek hattından bilgi alabilecektir.